logo
Otwieramy rekrutację na "Sport paraolimpijski- klasyfikacja medyczna zawodników"

Kilkudniowa konferencja, której patronat honorowy objęły AWF Katowice oraz Instytut Sportu - PIB, organizowana z inicjatywy Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej AWF Katowice, będzie kolejną okazją do dyskusji o problemach teorii i praktyki treningu sportowego osób z niepełnosprawnością.

Tegoroczna edycja konferencji jest połączona z jubileuszem 20-lecia wstąpienia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego do struktur międzynarodowych.

Udział w konferencji potwierdziło wielu znakomitych prelegentów, polskich i międzynarodowych ekspertów w zakresie sportu osób niepełnosprawnych.

Konferencja rozpocznie się prezentacją projektu Para Coach, który ma za zadanie zwiększenie udziału trenerów w kształceniu, mobilności i zatrudnieniu w obszarze Unii Europejskiej.

Konferencja potrwa od 9 do 11 maja. Trzy pierwsze dni konferencji odbędą się w hotelu Airport Okęcie, a kończące konferencję szkolenie będzie miało miejsce w siedzibie Instytutu Sportu-PIB.

Szkolenie pt. "Sport paraolimpijski-klasyfikacja medyczna zawodników" będzie zorganizowane w ramach projektu Akademii Trenerskiej finansowanego ze środków MSiT. Ilość miejsc na szkolenie jest ograniczona. Szczegóły związane z zapisem na dzień szkoleniowy znajduje się w zakładce Szkolenia AT.