logo
Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskiego

Pierwszą część konferencji stanowiło podsumowanie XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu oraz strategia przygotowań olimpijskich przed kolejnymi igrzyskami – w Pekinie w 2022 roku. Odbył się też panel dyskusyjny, w którym przedstawiciele związków przedstawili najbardziej palące problemy, z którymi zetknęli się podczas igrzysk w Pjongczangu.

Druga część konferencji obejmowała serię wykładów i prezentacji z psychologii sportu, niektórych aspektów treningu i wspomagania. Poruszona została również kwestia aktualnych problemów i procedur antydopingowych. Prelegentami byli: Dyrektor IS-PIB dr Urszula Włodarczyk i Piotr Żmijewski z IS-PIB, profesor Jan Blecharz z AWF Kraków, profesor Radosław Laskowski z AWFiS w Gdańsku, profesor Jadwiga Malczewska z IS-PIB, profesor Michał Krawczyński z WSES Warszawa i ASW w Gdańsku, mgr Jadwiga Jaworska z AWFiS w Gdańsku, Remigiusz Rzepka z Enel Sport, trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski w piłce nożnej i Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA).

Z ramienia MSiT wystąpił podsekretarz stanu Jan Widera, a ocenę startu i strategii przygotowań przedstawił dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego dr Marcin Nowak.

W konferencji wzięło udział ponad 60-ciu przedstawicieli związków sportowych, trenerów, działaczy. Wśród uczestników znalazła się Justyna Kowalczyk. Dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich od marca pełni rolę asystenta trenera kadry kobiet w biegach narciarskich Aleksandra Wieretielnego. Obecny był również nowy trener kadry młodzieżowej Polskiego Związku Biathlonu, były mistrz świata Tomasz Sikora.