logo
Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskieg „Tokyo 2020”

W dniach 20-22.11.2017 r., w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskiego i Paraolimpijskiego w sportach letnich. Na wstępie, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, przywitał uczestników spotkania i przedstawił nowe wyzwania na 2018 rok.

Ponad 150 trenerów, szefów wyszkolenia, przedstawicieli MSiT, Instytutu Sportu – PIB oraz przedstawicieli świata nauk o sporcie miało okazję do wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy, która pomoże przygotować reprezentację Polski do startów w IO i IP w stolicy Japonii. Uczestnicy konferencji wysłuchali między innymi panelu dyskusyjnego z udziałem wybitnych polskich trenerów (H. Olszewski, Z. Król, T. Kryk, P. Kowalski). Inne punkty Konferencji odnosiły się do periodyzacji treningu, suplementacji, regeneracji powysiłkowej, treningu siły i mocy, aklimatyzacji, antydopingu. Specjalny gość Konferencji, prof. Masamitsu Ito z Nippon Sport Science University, na dwa lata przed olimpiadą w Tokio, przybliżył różnice kulturowe i realia jakie czekają na naszych sportowców, omówił możliwości rekonesansu przedolimpijskiego na obiektach sportowych w Japonii. Na koniec swojego pobytu w Spale, Pan Ito przeprowadził warsztat umiejętności komunikacji jako przykładowy element programu ‘Coach Developer”, który wdrażany jest przez rząd Japonii, aby wesprzeć trenerów w przygotowaniach do IO i IP.

Wszystkie wystąpienia prelegentów podsumował Podsekretarz Stanu Jan Widera, który następnie podzielił się istotnymi informacjami na temat przygotowań MSiT do zawodów w Tokio.